Czym wypełnić rożki obfitości, aby sprawić dzieciom olbrzymią radość a jednocześnie nie nadwyrężyć budżetu rodziców? Tradycją jest, że rożki obfitości należy wypełnić słodyczami po same brzegi. Ale czy na tym poprzestać? A może wybrać zdrowsze produkty, na przykład owoce? Jeżeli przygotowujesz uroczystość, na której planujesz obdarować swoich podopiecznych rożkami obfitości, ten artykuł będzie dla Ciebie niezwykle pomocny.

To, czym wypełnimy rożki obfitości, zależeć będzie w dużej mierze od rozmiaru zakupionych rożków, a także od budżetu, jakim dysponujemy. Warto już to przemyśleć w momencie podejmowania decyzji o zakupie tytek.

Dzieci kochają słodycze

To, że dzieci kochają słodycze, nie podlega żadnej dyskusji. I właśnie dlatego, tradycja głosi, że rożki obfitości mają być nimi wypełnione aż po brzegi. Wiele osób kieruje się wyłącznie ceną, gdyż wypełnienie słodyczami kilkudziesięciu rożków jest nie lada wyzwaniem. Najtańsze cukierki można kupić już za kilkanaście złotych za kilogram, a np. dobrej klasy krówki kosztują niecałe trzydzieści złotych. Warto pomyśleć także o czekoladkach, żelkach i lizakach.

Jeżeli zależy Ci na słodyczach, z jakimi dziecko nie miało jeszcze do czynienia, możesz zamówić Magiczne Krówki, Krówki Uśmieszki lub Krówki Gratulacje. Są to produkty specjalnie zaprojektowane tak, aby kolorystycznie, idealnie pasowały do rożków obfitości. Więcej informacji na temat słodyczy znajdziesz tutaj >

Magiczne krówki są najczęściej wybieranymi słodyczami do wypełnienia rożków obfitości

Chociaż większość z opiekunów, przymyka oko na zalecenia specjalistów od zdrowego żywienia i wypełnia tyty samymi słodyczami, my zachęcamy, aby do cukierków, dorzucić także zdrowsze produkty.

Owoce

Doskonałym pomysłem na to, aby urozmaicić zawartość rożków obfitości, jest umieszczenie w nich owoców. W ten sposób, nie tylko zadbamy o zdrowie dzieci, ale i zmniejszymy koszt wypełnienia tytek. Chociaż w sezonie pasowania nie mamy wielkiego wyboru w zakupie świeżych owoców, warto pomyśleć o takich produktach jak jabłka, banany czy mandarynki.

Jedna z naszych przedszkolnych klientek, co roku wypełnia rożki obfitości samymi owocami, a kilka dni przed ich wręczeniem, prowadzi mini zajęcia dla dzieci, tłumacząc, dlaczego warto jeść owoce. Spodobała nam się ta idea, więc dzielimy się z Tobą, oczywiście za zgodą autorki pomysłu 😉

Inne ciekawe pomysły na wypełnienie rożków obfitości

Szczególnie trudne może być wypełnienie słodyczami największych rożków obfitości. Ich pojemność przekracza bowiem 2,5 kg krówek. Aby nie przesadzić z ilością cukierków, warto pomyśleć o produktach pomocniczych, takich jak chrupki oraz herbatniki czy soczki owocowe. Bardzo często, zwłaszcza na uroczyste ślubowanie, w rożkach obfitości umieszczane są także przybory szkolne: kredki, ołówki, linijki, oraz inne drobne upominki. Coraz większą popularnością cieszą się także mini gry oraz książeczki dla dzieci.

Podsumowanie

Wybór zawartości rożków obfitości nie jest zadaniem prostym. Nim dobierzesz i zamówisz rożki obfitości, dokładnie przemyśl, jakim budżetem dysponujesz oraz czym masz zamiar je wypełnić. Dopiero wtedy, wybierz odpowiedni wzór rożków obfitości, dopasowując jego rozmiar do planowanej zawartości. Zrób wszystko, aby sprawić maluchom najwięcej radości, nie zapominając także o ich zdrowiu! Życzymy powodzenia!